O serwisie

KulturaLudowa.pl jest pierwszym i jedynym ogólnopolskim portalem internetowym, w całości poświęconym tradycyjnej kulturze ludowej, a także jej przemianom i zjawiskom we współczesnym świecie.

Serwis tworzony i redagowany jest przez Stowarzyszenie Twórców Ludowych w Lublinie od 2008 roku i współfinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na portalu KulturaLudowa.pl znajdziemy:

 • aktualne informacje o wystawach, spotkaniach, festiwalach, konkursach
 • relacje z wydarzeń
 • nowości wydawnicze i recenzje
 • artykuły o sztuce i muzyce ludowej, o dawnych obrzędach i zwyczajach, mniejszościach narodowych i etnicznych w Polsce
 • biografie i sylwetki twórców ludowych, badaczy i animatorów
 • informacje o zespołach i kapelach ludowych
 • bazę teleadresową (instytucje, skanseny, muzea etnograficzne, muzea regionalne, izby regionalne, organizacje pozarządowe)
 • wykaz publikacji dot. kultury ludowej: bibliografia i dyskografia
 • archiwalne nagrania dźwiękowe
 • filmy, fotografie i dokumenty

Do współpracy zostali zaproszeni najwybitniejsi etnografowie i badacze kultury tradycyjnej w Polsce.

Organizujesz ciekawe wydarzenie kulturalne, jesteś autorem tekstu o tematyce etnograficznej, brałeś udział w ciekawym wydarzeniu i chcesz się podzielić tym z innymi. Napisz do nas.

Informacje o wydarzeniach, wydawnictwach, zespołach, instytucjach, stowarzyszeniach można zgłaszać bezpłatnie.

Wydarzenia kulturalne. Aby informacje zostały zamieszczone na naszej stronie prosimy przesyłać je na co najmniej 7 dni przed wydarzeniem. Im wcześniej otrzymamy informację, tym szybciej pojawi się ona na portalu. Nie gwarantujemy terminowego umieszczenia informacji nadesłanej na dzień lub dwa przed imprezą.

Jeśli chcesz dodać wydarzenie kulturalne możesz to zrobić za pomocą formularza dodawnia imprez, dzięki któremu łatwo zamieścisz informację o festiwalu, konkursie, wystawie, warsztatach lub wysyłając do nas e-mail.

Aby ułatwić nam zamieszczanie przysłanych informacji kompletny materiał powinien zawierać:

 • opis wydarzenia, miejsce, datę, godzinę, cenę biletów (jeśli wstęp jest płatny). W przypadku wydarzeń długoterminowych (np. wystaw) prosimy o informację do kiedy trwają oraz w jakich godzinach są dostępne;
 • plakat, grafikę lub fotografię ilustrującą wydarzenie najlepiej w formacie .jpg .png lub .tif.

Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania nadesłanych tekstów, a także prawo do nie zamieszczenia informacji.

Działalność Stowarzyszenia i portalu KulturaLudowa.pl jest non-profit. Możesz wspomóc naszą działalność.

 


PATRONAT MEDIALNY

Portal www.kulturaludowa.pl chętnie obejmie patronat medialny nad wartościowymi wydarzeniami. Jesteśmy otwarci na propozycje wspierania wszelakich imprez związanych z szeroko pojętą kulturą ludową.

Oferujemy:

» atrakcyjną prezentację informacji o danej imprezie na stronie głównej portalu,

» oprócz tekstów, możliwość zamieszczenia zdjęć, grafik, plików dźwiękowych,

» umieszczenie relacji lub foto-relacji z wydarzenia po zakończeniu imprezy oraz szybką aktualizację (np. podanie wyników tuż po zakończeniu konkursu),

» prezentację animowanego banera reklamowego o imprezie na stronie głównej portalu (szerokośc nie może byc większa niż 520 pikseli)

» umieszczenie informacji o Festiwalu w newsletterze wysyłanym do czytelników

W zamian oczekujemy:

» umieszczenia adresu portalu www.kulturaludowa.pl lub logo portalu na materiałach promujących wydarzenie (plakaty, afisze, ulotki, bilety itp.) oraz na internetowej stronie imprezy (jeżeli takowa istnieje)

» prezentacji adresu w trakcie trwania imprezy,

» w przypadku współpracy z mediami tradycyjnymi (prasa, radio, telewizja) prezentacji adresu, logotypu – w miarę możliwości – w publikacjach i programach o imprezie,

» pierwszeństwa w publikacji szczegółów związanych z imprezą

Uwagi techniczne:

Po omówieniu szczegółów współpracy, organizator zobowiązuje się dostarczyć redakcji portalu materiały informacyjne dotyczące imprezy. Mogą to być wydruki, plakaty, zdjęcia itp. , ale preferujemy gotowe materiały przygotowane w postaci plików komputerowych.

Wymagania:

» pliki tekstowe – w formacie .doc (Microsoft Word), .rtf lub .txt (środkowoeuropejski system kodowania polskich liter – ISO-8859-2),

» zdjęcia – w formacie .jpg,

» pliki graficzne – w formacie .cdr (Corel 7.0 i wzwyż), .gif, flash lub jpg,

» pliki dźwiękowe – w formacie .wav lub .mp3,

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania przygotowanych materiałów.

Uwagi końcowe:

Szczegóły współpracy i patronatu są omawiane w każdym przypadku indywidualnie – w zależności od charakteru imprezy, organizatora, grupy docelowej, itp. Patronat oparty jest na zasadzie dobrowolności współpracy obu stron i nie pociąga za sobą żadnych zobowiązań prawnych. Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści o imprezach, a za błędne lub nieaktualne informacje o imprezach odpowiadają ich organizatorzy. Redakcja portalu zastrzega w szczególnych przypadkach – prawo do nie podejmowania współpracy, bez podania przyczyn.